Категорії розділу

Мої фотографії [44]
Моя сім'я [9]

Вхід на сайт

Пошук

годинник

пензлі світу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Неділя, 06.10.2024, 08:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт історика Данівської ЗОШ І-ІІІст
Головна | Реєстрація | Вхід
Фотоальбоми


Головна » Фотоальбом » Мої фотографії » садиба-палац Румянцева-Задунайського с. Вишенки Коропськи...

садиба-палац Румянцева-Задунайського с. Вишенки Коропськи...

У Чернігівській області в селі Вишеньки Коропського р-ну є чудовий пам'ятник архітектури та культури - Садиба-палац Румянцева-Задунайського.

Граф П.А. Румянцев (1725-1796 р.р.) в період царювання Катерини II керував Малоросією і здобув великі перемоги над турками. Управління Малоросією сприяло графу в придбанні шляхом пожалувань і покупок великих маєтків, в яких він споруджував зберігшіся до теперішнього часу пам'ятники архітектури. Завдяки перемогам над турками граф отримав чин генерал-фельдмаршала і титул «Задунайський».

За 10 років до смерті граф побудував палац в маєтку Вишеньки Коропського р-ну Чернігівської обл., Проект якого розробив один з відомих архітекторів - Д. Кварнегі, В. Баженов або М. Мосцепанов. Точно відомо, що нагляд за будівництвом здійснював учень Мосцепанова архітектор Котляревський. Ідея архітектурних форм палацу, що нагадують елементи середньовічних фортець і замків та близькосхідної архітектури, мабуть, належала самому прославленому фельдмаршалу.

Серед гостей палацу виділяються імператриця Катерина II (1787 р.) і генералісимус А. Суворов (1796 р.). Після смерті графа Румянцева палац перейшов у власність його синові, який потім продав його поміщику Судієнко. За різними версіями один з них зруйнував приблизно половину палацу, але в 1840 р. новий власник князь Долгорукий відновив його. У період радянської влади в палаці розташовувався будинок пристарілих, потім піонерський табір, в пострадянській Україні - дитячий табір «Сузір'я». З 2006 р. палац є архітектурним пам'ятником у складі Мезинського НПП.

Мальовничий ландшафт, пишність палаців, романтичний стиль, що вдало поєднує східну, готичну і класичну архітектуру, унікальні ліпні прикраси, неординарність будівель, контрастність обсягів, своєю неповторною гармонією полонять і сучасних відвідувачів палацу.

На жаль, статуси НПП і архітектурного пам'ятника в даний час ще не залучили приплив в палац туристів. Цьому заважають тяганина за визначення власника палацу, відсутність державного фінансування на його ремонт і будівництво під'їзних доріг.

Село Вишеньки, в якому проживає всього 507 жителів, є унікальним місцем, в якому, крім палацу Румянцева-Задунайського, розташовані інші всесвітньо відомі пам'ятки архітектури та археології - Успенська церква (1787 р.) з класичною архітектурою, селище Райгородок поблизу с. Вишеньки, що отримало свою назву в зв'язку з тим, що Катерина II назвала маєток графа Румянцева в с. Вишеньки раєм, найдавніша стоянка первісних людей.

Програма розвитку Мезинського НПП залишає надію, що с. Вишеньки з його унікальною історією в найближчому майбутньому стане улюбленим місцем міжнародного туризму, а палац графа Румянцева-Задунайського знову набуде свою первозданну пишність та посяде заслужене місце в ряду всесвітньо відомих пам'яток архітектури XVIII століття.
У реальному розмірі 1000x501 / 193.1Kb
347 0 5.0

Додано 27.03.2015 історик

Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2024