Валюта

Мої статті [41]

Категорії розділу

Мої статті [41]

Вхід на сайт

Пошук

годинник

пензлі світу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Неділя, 06.10.2024, 07:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт історика Данівської ЗОШ І-ІІІст
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

відомості про Україну

Про Україну

http://children.kmu.gov.ua/img/forall/content/about/about_ua2.jpgРозташування

Україна розташована у Центрально-Схiдній Європі, у південно-східній частині Східноєвропейської рівнини, між 44''20' і 52''20' північної широти і 22''5' і 41''15' східної довготи. Географічне розташування України достатньо вигідне. Через її територію проходять найважливіші транспортні магістралі, які зв'язують Західну Європу із країнами Закавказзя та Центральної Азії. З півночі на південь територія України простягається на 893 кілометри, із заходу на схід - на 1316 кілометрів. Україна є найбільшою країною, кордони якої не виходять за межі Європи.

Загальна довжина кордонів: 6992 км. Довжина сухопутних кордонів: 5637 км. Довжина морської ділянки кордону: 1355 кілометрів (по Чорному морю - 1056,5 кілометрів; по Азовському морю - 249,5 кілометрів; по Керченській протоці - 49 кілометрів.).

Сусідні держави

На заході Україна межує із Польщею, Угорщиною та Словаччиною, через території яких проходить найкоротший шлях, що зв'язує Україну із країнами Західної та Центральної Європи. На сході та півночі України - кордон із Росією, на південному заході - з Молдовою та Румунією. На півночі Україна межує з Білоруссю, через яку здійснюється зв'язок із країнами Балтії. З Румунією та Росією Україна має не тільки сухопутний, а й морський кордон.

Вихід до морів

Україна має широкий вихід до Чорного і Азовського морів, що зв'язує її із країнами середземноморського басейну. Також через море Україна межує із Республікою Болгарія, Туреччиною та Грузією. Площа виключної (морської) економічної зони України становить понад 82 тис. кілометрів. Найбільшими чорноморськими портами є Одеса, Іллічівськ, Херсон, Севастополь, азовськими - Маріуполь, Бердянськ, Керч.

http://children.kmu.gov.ua/img/forall/content/about/about_ua1.jpgАдміністративний поділ

Відповідно до Конституції, Україна є унітарною державою. Систему адміністративно-територіального устрою України складають Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

Одиницями вищої ланки в адміністративно-територіальному поділі України є Автономна Республіка Крим та 24 області: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.

Автономна Республіка Крим є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання. АР Крим має значну самостійність у вирішенні місцевих питань, має власну Конституцію (затверджену 23 грудня 1998 р. Верховною Радою України), вищі представницький (Верховна Рада Автономної Республіки Крим) та виконавчий (Рада міністрів Автономної Республіки Крим) органи.

Крім того, до областей прирівнюються два міста із спеціальним статусом - Київ (як столиця країни) і Севастополь (як місце перебування військово-морських флотів України і Росії).

Середню ланку в адміністративно-територіальному поділі України складають райони і міста обласного (а в АР Крим - республіканського) значення. Найбільшими містами України є Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса, Запоріжжя, Львів. Найнижчою ланкою адміністративно-територіальної системи є міста районного значення, селища міського типу та села. Всього в Україні нараховується 490 районів, 446 міст, 907 селищ міського типу та 10196 сіл. Найбільші міста (Київ, більшість обласних центрів, Севастополь, Кривий Ріг, Маріуполь та ін.) поділяються також на міські райони. Кожна з адміністративно-територіальних одиниць має свої органи управління з тими чи іншими повноваженнями.

Згідно зі ст. 132 Конституції України, територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації та децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних та культурних традицій.

Категорія: Мої статті | Додав: історик (15.03.2015)
Переглядів: 337 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2024