Валюта

Мої статті [41]

Категорії розділу

Мої статті [41]

Вхід на сайт

Пошук

годинник

пензлі світу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Неділя, 06.10.2024, 03:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт історика Данівської ЗОШ І-ІІІст
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Давня українська кухня (7)

Годзя

Обов'язква страва на поминальному й весільному обідах на Вінничині.Результат пошуку зображень за запитом "страва годзя"

 Цю страву завжди варили в печі. У баняк закладають на низ обсмажені ребра, потім сиру квасолю, бараболю, терті огірки. Далі цибулю, моркву, а на самий верх капусту. Води ллють, щоб покрила, й ставлять до вогню. Мліє до 4 годин.

Кендюх (ковбик)

 Начинений м'ясом і приготовлений як страва шлунок тварини;сальтисон. На ньому [столі] вже парувала гречана каша з вишкварками, ковбаса з часником, начинений кендюх і коржі з маком (П. Панч); Скіфи оточили вогнище й ножами діставали шматки козулятини з висмалених і порепаних на вогні кендюхів (І. Білик); Вже й на весілля кендюх начиняли, гусей ловили і діжу вчиняли (Л. Костенко)

Пов’язане зображення

Добре вимочений і вичищений свинячий шлунок начиняли злегка привареним і посіченим свинячим м'ясом, щоковиною, салом, вухами, підчеревиною, змішаними з часником, перцем і сіллю.  Потім обварювали й тушкували у печі, перегортаючи з боку на бік, поки не підсмажувалася шкуринка. Після цього ковбик тримали під гнітом, щоб позбавити зайвої вологи.Їли його з хріном.Ця страва не була такою "престижною", як ковбаси, і споживали її протягом усіх м'ясниць на повсякдень.Ковбик і досі готують, коли забивають свиней.

Чепець з гречаною кашою

Пов’язане зображення

Чепець з гречаною кашею — українська народна страва.На 300 г телячої печінки ,1 склянку гречаних круп, 100 мл сметани, 100 г смальцю, 1 цибулину, декілька сушених білих грибів,чорний перець, сіль. Гречані крупи залити окропом, дати покипіти декілька хвилин, злити воду та залити знову окропом, варити до готовності.У неї кладуть нарізану підсмажену цибулю на смальці, січену телячу печінку, крищені гриби, вливають сметану і все добре змішують, посоливши та поперчивши. Сальник перед використанням потрібно вимочити та промити в гарячій воді.Дно і стінки сотейника вистилають сальником, накладають підготовленої каші, зверху вкривають сальником і запікають у духовці протягом 40—55 хв.

 Кровянка

Кров'я́нка кашанка, кишка — свинячі кишки, спеціально підготовлені та оброблені, начинені фаршем з гречаних чи рисових круп, м'ясацибулісала,смальцю, замоченого пшеничного хліба в молоці, свинячої крові та приправ.

Результат пошуку зображень за запитом "google.co страва кровянка"

Кров'янку відварюють або коптять, потім обсмажують в смальці.

У період забою свиней товсті кишки вимивають, вимочують, очищають й начиняють сирою кров'ю, змішаною з недовареною гречаною крупою, сирою дрібно січеною підчеревиноюсіллю і спеціями. ЇЇ смажать у печі з обох боків, як іковбасу. Якщо не вистачає крові, кишки начиняють сирою тертою картоплею із сіллю і шкварками (Полісся), пшоняною або кукурудзяною кашею із шкварками з підчеревини (ПолтавщинаЧернігівщинаПоділля). У цьому вигляді страву називали просто кишками, в деяких регіонах (Сумська область) бабкою.

Кров'янка — одна з небагатьох страв, яка витримала віковий тиск релігійної заборони і виграла у досить нерівній боротьбі. Однак заборона споживання крові в Україні ігнорувалася і традиційна національна поживна й корисна страва — кров'янка дійшла до наших днів.

 

Категорія: Мої статті | Додав: історик (15.10.2019)
Переглядів: 226 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2024